Olimpijska Szkółka TańcaZajęcia dla dorosłychZespoły taneczne
Historia firmy

Pozwólcie Państwo, ze przedstawimy trochę naszej historii. Sami nie wiedzieliśmy, że tak to wszystko się rozwinie a nasze marzenia zaczną się realizować.

Zofia i Olaf Szczepan 1977

Skąd pomysł na Centrum Tańca?

Cofnijmy się wspomnieniami do jakiegoś czasu...

Zosia: taniec miałam zawsze „we krwi” swoje pierwsze kroki taneczne stawiałam już od dziecka na zajęciach baletowych i rytmicznych a w szkole średniej rozpoczęłam naukę tańców towarzyskich. Zofia i Olaf Szczepan 1977

Olaf po raz pierwszy z tańcem towarzyskim zetknąłem się w szkole średniej.
Zosia zaczęła uczyć na kursie tańca, na który uczęszczałem i oczywiście nauczycielka „wpadła mi w oko”.


Od 1979 roku zaczęliśmy razem tańczyć w klubie Zorba a naszym trenerem był Edward Kowalke. W 1980 roku pobraliśmy się i byliśmy już podwójną parą w życiu jak i w tańcu.
W 1984 roku spotkaliśmy się z Romualdą Miszkiel i od tego momentu nasz taniec przerodził się w „dynamiczny” wyczyn. Pod okiem nowej trenerki zobaczyliśmy liczące się tytuły taneczne.Zofia i Olaf Szczepan
W 1985 roku w Grudziądzu wygraliśmyZofia i Olaf Szczepan Mistrzostwa kl. „B” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
Na tych Mistrzostwach stało się dla nas oczywiste, ze taniec to sens naszego życia, to coś, co nas porywa i dodaje nam niesamowitej energii.


W 1986 r. w Świdniku wygraliśmy Mistrzostwa kl. „A” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich i otrzymaliśmy najwyższą klasę taneczną „S”. Znaleźliśmy się w gronie par o najwyższym poziomie tanecznym w Polsce.Zofia i Olaf Szczepan

Zofia i Olaf Szczepan 1988
W 1988 roku w Krakowie zostaliśmy Wice Mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich.

Zofia i Olaf Szczepan
W 1989 roku w Gera, w byłym NRD zostaliśmy Wice Mistrzami Krajów Socjalistycznych w tańcach latynoamerykańskich. 


W 1990 roku w Gdańsku zostaliśmy Wice Mistrzami Polski w 10 tańcach i na tym turnieju zakończyliśmy naszą karierę amatorską i przeszliśmy do grona par zawodowych.Zofia i Olaf Szczepan

 

W tym miejscu chcieliśmy podziękować Grażynie i Zbyszkowi Woźniak – naszym wieloletnim sponsorom, którzy wspierali nas finansowo i duchowo a nigdy nie oczekiwali nic w zamian. Przez cały ten okres byli z nami na dobre i na złe. Włożyli ogrom pracy i wysiłku abyśmy mogli zajść tak wysoko, zdobywając jednocześnie tak wiele.

 

Chcieliśmy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu tanecznego:
- całej naszej rodzinie, która nas wspierała i pomagała w trudnych chwilach,
- trenerom, u których pobieraliśmy lekcje tańca,
- kibicom, którzy nam dopingowali i trzymali za nas kciuki.

Wzięliśmy udział w wielu turniejach krajowych, międzynarodowych w Europie i w Azji, zalecieliśmy aż do Komsomolska n/Amurie niedaleko Japonii. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, tancerzy i trenerów. Zwiedziliśmy wiele miast, w których tańczyliśmy.


Wiecie Państwo teraz dlaczego Szkoła Tańca?
Tyle lat nauki, tyle radości z tańca, czemu nie podzielić się tym z innymi?W tym też roku zgłosiliśmy naszą działalność do Urzędu Miasta i założyliśmy Szkołę Tańca.
Podstawową naszą działalnością była nauka tańca towarzyskiego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Powołaliśmy też dwa składy formacji latynoamerykańskich:

  • do 15 lat pod nazwą ZOLTAN,
  • powyżej 15 lat pod nazwą TOP.Zofia i Olaf Szczepan


W 1991 r. na świat przyszło nasze drugie dziecko  - córka i tym samym zakończyliśmy naszą karierę zawodniczą.

Zofia i Olaf Szczepan
    Na Mistrzostwach Polski formacja dziecięca ZOLTAN zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Polski, natomiast formacja dorosła TOP zajęła III miejsce i zdobyła tytuł Wice Mistrza Polski. Jako trenerzy po raz pierwszy mieliśmy w swoim dorobku Mistrza Polski.
W grudniu w Gdyni po raz pierwszy organizowaliśmy turniej najwyższej rangi tanecznej Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich jako prywatna szkoła tańca.Zofia i Olaf Szczepan

W 1992 r. nasze pary taneczne zdobyły kolejne tytuły:
Mirosław Labuda – Magdalena Skowrońska wytańczyli 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w tańcach standardowych a Robert Zadorożny – Izabela Sobczyńska zajęli III miejsce i zdobyli tytuł Wice Mistrza Poski Juniorów w tańcach latynoamerykańskich.

W 1993 r. na obóz taneczny z naszymi parami pojechaliśmy do Suchej Beskidzkiej k/Zakopanego. W tym roku wszystkie pary „ostro” trenowały i brały udział w turniejach tanecznych zajmując czołowe miejsca.Zofia i Olaf Szczepan

W 1994 r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy Grand Prix Zawodowców (GPZ) w tańcach latynoamerykańskich. Wspaniałe widowisko taneczne z najlepszymi polskimi parami zawodowymi przy współpracy z PZST i TVP 1. Zofia i Olaf Szczepan

W 1995 r. kolejny raz byliśmy organizatorami GPZ w Gdyni oraz współorganizatorami GPZ w Sopocie.
Do tej pory wychowaliśmy 50 par tańca towarzyskiego od kl. E do kl. S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
Zofia i Olaf SzczepanCały czas myśleliśmy o tym, aby taniec stał się powszechnym zajęciem wśród polskich dzieci, jako godna polecenia alternatywa dla nudy, telewizji i gier komputerowych. Taniec towarzyski w formie wyczynu był tylko dla nielicznych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pilotażowego programu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą O S T i D M w Szkołach Podstawowych. Po wprowadzeniu istotnych zmian, program ten okazał się strzałem w „dziesiątkę”. W tym też roku zakupiliśmy przenośny sprzęt nagłaśniający firmy JBL oraz sprzęt oświetleniowy do przenośnej dyskoteki.

W 1996 r. przyjęliśmy do pracy nowych nauczycieli tańca m.in. Rafała Gniadeckiego - obecnego dyrektora Oddziału Koszalin

logo Centrum Tańca Szczepan

 

Zaczęliśmy używać nowe logo.

Od tego też roku rozpocznie się dynamiczny rozwój naszej firmy. Z roku na rok tańca będzie się uczyć coraz więcej dzieci i młodzieży. Równocześnie też prowadzimy naukę tańca dla dorosłych.

Zofia i Olaf SzczepanW 1997 r. organizujemy pierwszy bal karnawałowy dla dzieci w III LO w Gdyni i tam też otwieramy nasze biuro. Po raz pierwszy na obóz letni do Garczyna jadą dzieci z O S T i D M. Zakupiliśmy 2 samochody dla nauczycieli tańca zielone Fiaty 126 p, które stały się przez jakiś czas znakiem rozpoznawczym naszego Centrum Tańca. Organizujemy także zabawę sylwestrową dla naszych kursantów i nie tylko.

Rok 1998 rozpoczynamy od zabawy karnawałowej dla dorosłych pod nazwą „BAL KAPELUSIARZY”.CT Szczepan


Z dziećmi wyjeżdżamy na obóz do Garczyna. Przyjmujemy do pracy następną nauczycielkę tańca - Katarzynę Plichtę  - obecnie dyrektorkę Oddziału Szczecin. Zakupujemy kolejny samochód tym razem ciężarowy do transportu oraz większej ilości sprzęt nagłaśniającego i oświetleniowego - Skodę Pick up. Rok kończymy zabawą sylwestrową dla dorosłych.


CT Szczepan1999 rok rozpoczęliśmy od balu przebierańców dla dorosłych.
Zabawa karnawałowa przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po tej zabawie stwierdziliśmy, że aula III Liceum Ogólnokształcącego tego typu imprezy jest za mała.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy zimowy obóz taneczny w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym MAZOWSZE w Łebie. Na obóz wyjechaliśmy do Kłączna.
Przyjęliśmy do pracy następną nauczycielkę - nasza byłą uczennicę.

 

Spełniliśmy wszystkie warunki i uzyskaliśmy zgodę Wojewody Pomorskiego na organizację i pośrednictwo imprez turystycznych nr 168.
CT Szczepan
W 2000 roku na zimowisko wyjechaliśmy do hotlu Pallas w Jastrzębiej Górze. Obóz letni odbył się w Załakowie w Ośrodku KOLOS.

Zakupiliśmy dwa kolejne samochody dla nauczycieli tańca – Fiat 126p – tym razem w kolorze czerwonym.

CT SzczepanZe względu na duża ilość dzieci uczęszczającej do OST nasze wszystkie imprezy przenieśliśmy do hotelu FALTOM, który posiada bardzo dobre zaplecze, jest nowoczesny i bardzo elegancki.


W 2001 roku na zimowisko taneczne ponownie wyjechaliśmy do hotelu Pallas w Jastrzębiej Górze. Na obóz letni wyjechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Brzoza w Prądocinie k/Bydgoszczy.
Przyjęliśmy kolejne nauczycielki tańca, w tym Grażynę Wójcik - wieloletniego kierownika O S T i D M.

CT Szczepan
W 2002 roku po raz trzeci wyjechaliśmy na zimowisko do hotelu Pallas w Jastrzębiej Górze a obozy letni zorganizowaliśmy w hotelu Gołuń w Gołuniu.
Przenieśliśmy biuro do nowego biurowca na ul. Morskiej 59.

Rok 2003 rozpoczęliśmy balem karnawałowym dzieci.
Zimowisko odbyło się w hotelu ORLE w Sobieszewie k/Gdańska. Obozy letnie ponownie w hotelu Gołuń.
Po raz ostatni medale oraz statuetki OST przyznawane były w szkołach podstawowych. Do naszych materiałów reklamowych wprowadziliśmy nowe hasło:
„Zatańcz z klasą...”
Do pracy przyjęliśmy kolejne osoby.


2004 r. na zimowisko taneczne wyjechaliśmy w dwa miejsca do Hotelu Niedźwiadek we Wdzydzach Kiszewskich oraz do Zamku Jan III Sobieski w Rzucewie.
Latem natomiast obozy taneczne o różnej tematyce. Trzy turnusy zorganizowaliśmy w Ośrodku Wczasowym BRZOZA w Prądocinie k/Bydgoszczy.
Rozpoczęliśmy wymianę zużytych samochodów na nowe i zakupiliśmy 3 fiaty PANDA dla nauczycieli.
Przyjęliśmy do pracy kolejnych nauczycieli tańca m.in. Annę Kuryło - obecną dyrektor Oddziału Elbląg-Grudziądz.
Rozpoczęliśmy także pilotażowe programy tańca, tym razem dla młodzieży ze szkół średnich. Kolejne hasło reklamowe: „Nim ołówek ten wypiszesz pięknym tańcem się popiszesz.”

 

2005 - zimowiska odbyły się w hotelu NIEDŹWIADEK we Wdzydzach Kiszewskich, w Zamku  Jan III Sobieski w Rzucewie i w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Mazowsze w Łebie.
Latem obóz taneczny zorganizowaliśmy w Ośrodku Wczasowym REKO w Wenecji.

Podpisaliśmy umowę z kolejną firmą na odtwarzanie muzyki, tym razem był to ZPAV (Zrzeszenie Producentów Audio Video) ciekawe kto będzie następny? Umowa gwarantuje nam legalne odtwarzanie muzyki we wszystkich miejscach, w których uczymy tańca, prowadzimy imprezy  itp.

logo 15 lat
Z okazji 15 lecia nasze logo zostało przekształcone na logo jubileuszowe.


We wrześniu po raz pierwszy udało nam się wyjść z reklamą zachowując jedną linię graficzną.

 

Przyjęliśmy do pracy kolejnych nauczycieli tańca i zakupiliśmy nowe samochody FIATY 600 dla nauczycieli.
W ciągu 15 lat nasza działalność przechodziła różne koleje losu i ze względu na przepisy zmienialiśmy nasze siedziby, biura i nazwy. Otworzyliśmy prawdziwe Centrum Tańca z salą i całym zapleczem w Gdyni na ul. Lelewela 17.

 

 W 2006 r na zimowisko taneczne wyjechaliśmy na 2 turnusy do Pensjonatu Pomorzanka we Władysławowie. Nasze hasło reklamowe  brzmiało - Pobiesiaduj w morskiej głębi, ARIEL, MARLIN już czekają do zabawy zapraszają. NEMO będzie kapitanem wybierz więc się ze SZCZEPANEM.

 

Latem zorgranizowaliśmy 3 turnusy - dwa w Ośrodku Hotelowo-Rekreacyjny REKO w Wenecji k/Żnina i jeden turnus w Hotelu GOŁUŃ w Wąglikowicach.

 

W 2007 roku wyjechaliśmy na zimowisko do Ośrodka Wczasowego Drejk w Jastrzębiej Górze, a 3 turnusy obozów letnich zorganizowaliśmy ponownie w Hotelu Gołuń w Wąglikowicach oraz w Rezydencji Markus w Przesiece a także w Ośrodku Wypoczynkowym Łączpol w Łapinie Górnym.

 

W tym roku z przyjemnością informowaliśmy, że Rzecznik Praw Dziecka Pani Ewa Sowińska objęła honorowy patronat nad programem O S T I D M.

 

Zima 2008 r to ponownie Ośrodek Wczasowy Drejk w Jastrzębiej Górze, lato - pierwszy turnus to panorama Tatr w Ośrodku Wypoczynkowym Limba w Poroninie k/Zakopanego i drugi turnus po raz trzeci Hotel Gołuń.

 

Od września 2009 roku działamy z nowym logiem oraz linią graficzną Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Linia ta została sukcesywnie wprowadzana do szkół. Nie zmieniło się hasło OSTiDM, ale jednak zostało ono zapisane nową czcionką. Została wprowadzona również pełna i bardziej nasycona kolorystyka, w myśl nowoczesnych zasad grafiki użytkowej.  Zmiany związane są również z odświeżonym, unowocześnionym wyglądem loga OSTiDM. Nasza nowa linia OSTiDM spotkała się z Państwa uznaniem.

 

Ziimowisko odbyło się  po raz trzeci w  Ośrodku Wczasowym Drejk  w Jastrzębiej Górze, lato powtórzyliśmy ośrodki - pierwszy turnus  Ośrodek Wypoczynkowy Limba w Poroninie k/Zakopanego i drugi turnus Hotel Gołuń. Doskonałe zaplecze kulinarne, organiacyjne, niezmiennie przychylna nam kadra hotelowa i warunki pobytu, sprawiły, że Hotel Gołuń stał się naszym sprawdzonym miejscem letniego wypoczynku dla dzieci.

 

Od 2009 roku rozpoczeliśmy spotkania taneczne połaczone z degustacją wina pod hasłem: „Wszystko co powinieneś wiedzieć o winie by móc swobodnie czytać kartę win”. Po kazdej degustacji rozpoczynała się nauka tańca, którą prowadzili Zofia i Olaf Szczepan. Degustację prowadzili zaproszeni goście m.in. Marek Popielski ze Szczecina - właściciel sklepu internetowego  www.101win.pl,  Violetta Gołoha Specjalista ds. WIN,  od 18-tu lat w zawodzie SOMMELIERA.

 

W 2010 roku wyjechaliśmy na dwa turnusy na zimowisko do Willi Pomorzanka we Władysławowie, a 2 turnusy obozów letnich zorganizowaliśmy zgodnie z naszymi planami w Hotelu Gołuń w Wąglikowicach oraz w Hotelu nad Jeziorem Białym  w Skorzęcinie.logo 20 lat

 

Rok 2010 to także 20 lecie naszej działalności. Z tej okazji  nasze logo zostało przekształcone na logo jubileuszowe.

W każdą II sobotę miesiąca (grudzien 2009 - styczen 2011) odbywały się spotkania Tango Argentino. Dodatkową atrakcją od właścicieli Centrum Tanca w prezencie była butelka wina na parę.

 

W tym roku także rozwineliśmy naszą działalność o 2 nowe oddziały. Dyrektorem Oddziału Grudziądz została Anna Kuryło, a jako dyrektor Oddziału Koszalin tym rejonem zarządza Rafał Gniadecki. Na stanowisko Kierownika ds. Rozwoju Regionalnego nominację dostał Łukasz Szczepan.

 

W 2011 roku Centrum Tańca Szczepan została wpisana do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych Powiatu Wejherowskiego pod nr 105. Od tej pory działamy jako typ placówki oświatowo-wychowawczej.

 

Na zimowisko wyjechaliśmy na trzy turnusy  do Willi Pomorzanka we Władysławowie, a 3 turnusy obozów letnich zorganizowaliśmy: w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Activ w Sypniewie, a także ponownie w Hotelu Gołuń w Wąglikowicach oraz w Hotelu nad Jeziorem Białym  w Skorzęcinie.

 

W 2011 zostały utworzone kolejne dwa nowe oddziały: Oddział Biała Podlaska - dyrektor Anna Barlak i Oddział Szczecin - dyrektor Katarzyna Plichta.  Oddział Grudziądz w związku z rozszerzeniem swojego zasięgu działalności zmienił nazwę na Oddział Elbląg-Grudziądz.

 

W 2012 roku zimowisko odbyło się w Ośrodku Laola w Pobierowie oraz 2 kolejne turnusy w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej k/Gdańska. Lato niezmiennie planujemy w Hotelu Gołuń. Kolojne ośrodki to: OW Polonez w Pieczysk k\ Koronowa, Willa Pomorzanka we Władysławowie, OW Legnica Pałac w Złocieńcu i ORW Fama-Sta w Mrzeżynie.

 

w 2013 roku zimowisko ponownie odbyło się w Ośrodku Laola w Pobierowie oraz w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej k/Gdańska. Kolonie, oczywiście "inne niż wszystkie", odbyły się w Hotelu Gołuń w Gołuniu, Willi Pomorzanka we Władysławowie, OW Legnica Pałac w Złocieńcu i ORW Fama-Sta w Mrzeżynie a także w trzygwiazdkowym hotelu Wrota Kaszub w Starej Kiszewie, w którym jedną z atrakcji dodatkowych była jazda konna.

 
Nauczyliśmy tańczyć kilkanaście tysięcy osób. Liczne podziękowania i listy jakie do nas docierają  świadczą o tym, że prowadzone przez nas i naszą kadrę zajęcia taneczne doskonale wpisują się w oczekiwania dzieci, młodzieży i dorosłych...

Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier
Jesteśmy na Facebooku
Nasza oferta
Powered by APSI © copyright 2011-13 by Centrum Tańca Szczepan
Oddziały: Gdynia | Koszalin | Szczecin
Profile działalności: Dla dzieci | Wyjazdy
Reklama