Olimpijska Szkółka TańcaZajęcia dla dorosłychZespoły taneczne
Właściciele

Czy wiesz, że „Szczepan” to tak naprawdę nazwisko właścicieli Szkoły Tańca?Zofia i Olaf Szczepan


Centrum Tańca Szczepan to firma, której właścicielami są Zofia i Olaf  Szczepan, dyplomowani absolwenci Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca w Anglii (United Kingdom Alliance) i zawodowi nauczyciele tańca.


Jako sportowa para taneczna zdobyli następujące tytuły:

  • Mistrzostwo klasy B w tańcach standardowych w 1985 r. w Grudziądzu,
  • Mistrzostwo klasy B w tańcach latynoamerykańskich w 1985 r. w Grudziądzu,
  • Mistrzostwo klasy A w tańcach standardowych w 1986 r. w Świdniku,
  • Mistrzostwo klasy A w tańcach latynoamerykańskich w 1986 r. w Świdniku,
  • Wice Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich w 1988 r. w Krakowie,
  • Wice Mistrzostwo Krajów Socjalistycznych w tańcach latynoamerykańskich

          w 1989 r. w Gera NRD,

  • Wice Mistrzostwo Polski w 10 tańcach w 1990 r. w Gdańsku.


Z ich wielkiej pasji i zamiłowania do tańca otworzyli w 1990 r. Centrum Tańca aby rozpocząć masową popularyzację tańca wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. W 1995 r. zrodził się pomysł wprowadzenia nowatorskiego autorskiego programu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier, który jest realizowany w Szkołach Podstawowych dzieci nauczania początkowego.


Przez lata funkcjonowania Centrum Tańca nauczyli tańczyć kilkanaście tysięcy osób, którzy wytańczyli w różnego rodzaju turniejach i mistrzostwach tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski Juniorów.

Podziękowania i listy jakie dostają, świadczą o tym, że prowadzone przez nich i ich wykwalifikowaną kadrę zajęcia taneczne, doskonale wpisują się w oczekiwania dzieci, młodzieży i dorosłych, a tym samym przyczyniają się do popularyzacji tańca wśród tych grup.

 

Właściciele Zofia i Olaf  Szczepan to również "kreatorzy-organizatorzy":
- zainicjowali i powołali do życia pierwszy w Polsce zawodowy związek skupiający nauczycieli i trenerów, zawodników tańca towarzyskiego pod nazwą Polskie Zawodowe Stowarzyszenie Taneczne.
- w roku 1995 stworzyli nowatorski program edukacyjno – wychowawczy dla dzieci ze szkół podstawowych p.n. „Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”. Obecnie p.n. "Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier" , program jest realizowany w tysiąsu szkołach na terenie całej Polski. Rocznie bierze w nim udział około 30 tys. dzieci.
- w latach 1992 – 1995 zainicjowali i zrealizowali serię programów w TVP1 pt. Grand Prix Par Zawodowców w Tańcu Towarzyskim

Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier
Jesteśmy na Facebooku
Nasza oferta
Powered by APSI © copyright 2011-13 by Centrum Tańca Szczepan
Oddziały: Gdynia | Koszalin | Szczecin
Profile działalności: Dla dzieci | Wyjazdy
Reklama